Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Finał 2010

W ramach udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 2010. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeszowicach zorganizowała pokazową akcję ratowniczą.
O godz 12. na Rynku doszło do wypadku, w wyniku którego w samochodzie typu kombi została zakleszczona kierująca i dziecko. Podjechały dwa samochody strażackie - jeden ratowniczy, a drugi gaśniczy. Strażacy - ratownicy sprawnie, choć bez wielkiego pośpiechu ale z należytą uwagą rozwinęli przewody urządzenia "holmatro" zwanego "nożycami życia", a w tym czasie dowódca akcji - Paweł Mirek ustalał jakie czynności należy podjąć. Rozpoczęto od rozbicia szyby, aby ratownik mógł wejść do środka. Przytomne dziecko udało się bez przeszkód wydostać. Jednocześnie strażacy zerwali zamek pokrywy silnika i odłączyli akumulator aby zapobiec ewentualnemu pożarowi pojazdu. Z samochodu gaśniczego rozwinięto linię wężową przygotowaną do podania piany, gdyby jednak pożar powstał.
Drzwi od strony kierowcy były zablokowane, a kierująca - nieprzytomna miała liczne obrażenia. Przy pomocy rozpieraka ratownicy oderwali drzwi, co umożliwiło wyciągnięcie poszkodowanej którą położono na desce ratowniczej i przygotowano do transportu. Dla sprawdzenia wnętrza kabiny samochodu - przy pomocy nożyc odcięto przednie słupki i nacięto krawędzie dachu, po czym "odwinęto" dach do góry. W kabinie nie stwierdzono zagrożeń, więc akcję zakończono.
Dobrze, że to tylko ćwiczenia.